piątek, 9 grudnia 2011

"Uśmiech Kate"

  
    2 grudnia 2011 roku odbył się II Przegląd Kreatywności i Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Obudź swe marzenia ", w którym wzięliśmy udział. Pomysłodawcą tej imprezy jest Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach, a nasza grupa teatralna "Klaps" uczestniczyła w niej po raz pierwszy. 
    Wszystko rozpoczęło się w kaplicy Chrystusa Króla mszą świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii Tadeusza Kasperka oraz proboszcza z Andrychowa. Następnie udaliśmy się do podziemi kościoła, gdzie zorganizowano część artystyczną. Oprócz występów teatralnych, montaży słowno-muzycznych zaprezentowano tam także wystawę prac plastycznych. Artyści reprezentowali różne instytucje: przedszkola, szkoły specjalne, domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej czy środowiskowy dom samopomocy. Dzięki różnorodności wiekowej występujących program uroczystości był bardzo ciekawy. My zaprosiliśmy gości do obejrzenia wymyślonej przez nas sztuki pod tytułem "Uśmiech Kate". Spektakl opowiada historię dziewczyny, która musi zmierzyć się z pewnym poważnym problemem. Tytułowa bohaterka od roku się nie uśmiecha. Rozpoczyna się wędrówka Kate i jej matki - Eleonory w poszukiwaniu szczęścia. 
    Mamy nadzieję, że sztuka przypadła do gustu publiczności. Na pewno nam przypadły do gustu mikołajkowe słodkości, które otrzymaliśmy w nagrodę za występ:) Dzień był naprawdę udany!