niedziela, 21 października 2012

Forum "Otwart umysł" - 26 pażdziernika 2012r.!

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare” wspólnie z Pracownią Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w forum „Otwarty umysł”, które odbędzie się 26 października 2012 roku w Auli Klasztoru OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach. Konferencja jest częścią projektu „Wiemy – możemy więcej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W trakcie sympozjum będziemy rozmawiać na temat kompleksowej sieci oparcia społecznego dla osób chorujących psychicznie w naszym powiecie. Perspektywa człowieka doświadczonego chorobą psychiczną, członka jego rodziny oraz lekarza psychiatry pozwoli spojrzeć na omawiany problem z różnych stron. Przedstawimy dotychczasowe osiągnięcia w zakresie wspierania niepełnosprawnych psychicznie w naszym środowisku, aby następnie zastanowić się nad zadaniami, które warto podjąć w tym obszarze pomocy. Goście z Krakowa podzielą się z nami dobrymi praktykami, opowiedzą o przedsiębiorczości społecznej i wyzwaniach psychiatrii środowiskowej. Obecność firmy społecznej "Catering Cogito", która będzie obsługiwać organizowaną przez nas konferencję, jest dla nas szczególnie istotna. Przedsiębiorczość społeczna stanowi dla osób chorujących alternatywę na lepsze jutro. Szkoda, że nie ma jeszcze tego typu firm w naszym powiecie.
Mamy nadzieję, że forum "Otwarty umysł" okaże się ciekawym i owocnym spotkaniem, które przyczyni się do poprawy sytuacji życiowej osób chorujących psychicznie w naszym środowisku. 
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w forum, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona! Wszystkich informacji na temat konferencji udzielamy pod numerem telefonu (033) 873 23 63 lub mailowo wiceprezes@adiutare.eu. 
 
Jeszcze raz gorąco zapraszamy do udziału w konferencji "Otwarty umysł".