piątek, 13 września 2013

Spartańska rywalizacja:)


     Na zawody sportowe do Izdebnika udaliśmy się około 9.20. Podróż trwała trochę czasu, więc ja oraz jak myślę pozostali, podziwialiśmy mijające nas krajobrazy. 
    Gdy przybyliśmy na miejsce, to odebraliśmy nasze identyfikatory. A ponieważ na zewnątrz zaczął padać deszcz, zatem założyliśmy uprzednio zakupione peleryny. 
    Około godziny 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów sportowych w Izdebniku. Głos zabrali Dyrektor tutejszego DPS oraz Starosta Wadowicki. 
    Po oficjalnym otwarciu rozpoczęła się  prezentacja zespołu muzycznego, który zaśpiewał kilka ciekawych piosenek. Występ zespołu został gorąco przyjęty przez przybyłych zawodników.
    W dalszej kolejności wszyscy mężczyźni, w tym również ja, wzięliśmy udział w biegu o puchar Starosty Wadowickiego. Większość z nas spisała się świetnie. Prawie wszyscy zdobyli okolicznościowe medale, ku mojemu zaskoczeniu zloty medal i puchar wygrał mój kolega Tomasz. Po biegach rozeszliśmy się do przydzielonych nam dyscyplin sportowych. 
    Uważam, że wszyscy starali się jak mogli i zdobywali punkty w różnych rodzajach sportu. Po zawodach sportowych udaliśmy się do budynku DPS, gdzie w miłej atmosferze posililiśmy się co nieco. I tak wypiliśmy czy to kawę, czy gorącą herbatę a na koniec zjedliśmy przepyszny bigos. Po krótkim posiłku i wypoczynku poszliśmy w to samo miejsce, gdzie odbyła się  inauguracja X Dnia Sportu. Wtedy to zostały wręczone medale i puchary.
    Myślę, że samo miejsce zajęte w zawodach sportowych nie było ważne, lecz liczył się udział oraz entuzjazm w pokonywaniu własnych słabości.