czwartek, 13 lutego 2014

Sie dzieje...!


12 lutego 2014 roku nadeszły długo oczekiwane w naszym Domu wybory starosty. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja. Chcemy być dobrze reprezentowani, dlatego staramy się zawsze wybrać najbardziej właściwą osobę.
Jak co roku każda z naszych rodzin wytypowała swojego kandydata, namalowała plakat wyborczy, przygotowała prezentację, program i ulotki. Udekorowaliśmy również salę wyborczą, była urna oraz co najważniejsze debata wyborcza.  Poprowadził ją Marcin.
      Kandydaci zmierzyli się z pytaniami przygotowanymi przez kolegów i koleżanki. Oj, było głośno! Debatowaliśmy około dwóch godzin. Dyskusja była ostra i burzliwa. Wszyscy kandydaci starali się stawić czoła sytuacji:)
Wreszcie ogłoszono wyniki! Jedna kandydatka zebrała 2 głosy, druga 4, trzeci – 10, a czwarty aż 27 głosów. Decyzja o wyborze była zatem prawie jednomyślna. Starostą został nasz Stasiu:) Gratulujemy wyboru! Zwycięzca czuł się szczęśliwy i dziękował za głosy. Teraz ma czas na wybór pozostałych członków samorządu, czyli swojego zastępcy, sekretarza i skarbnika.
Mamy nadzieję, że nowy samorząd spełni nasze oczekiwania. Życzymy udanych rządów! Stasiu trzymamy za Ciebie i Twoją ekipę!

Z tego wszystkiego Zbysiu napisał nawet wiersz:)

WYBORY

Dużymi krokami wybory nadeszły
Jest debata, napięcie, kocim ruchem przeszły
Kamera włączona , pytań się sypie moc,
Jak długo to potrwa, chyba nie przez noc:)
Komisja skrupulatnie głosy wszystkie liczy,
Niech je tylko sprytnie spokojnie policzy.
Mamy już Starostę, to nie tajemnica. 
                                           Staszek dziś króluje, wyborców zachwyca!