środa, 28 października 2015

Uroczystość 15 - lecia

We wtorek 27 października obchodziliśmy 15 - lecie powstania naszego ŚDS i 10 – lecie stowarzyszenia Adiutare. Najpierw była msza w kościele parafialnym w Rynku, odprawiona przez księdza Jakuba Gila, na której śpiewaliśmy pieśni religijne, czytaliśmy czytanie i prośby w modlitwie wiernych. Potem udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna. Pan Dyrektor Marcin Gawlik snuł opowieść o naszym ośrodku zapraszając do wypowiedzi osoby, które zasłużyły się dla Domu. Mówił o krokach milowych, takich jak: powstanie ŚDS, potem Filii w Andrychowie, nadanie imienia bł. Matki Teresy z Kalkuty, uzyskanie standaryzacji. Wręczył pamiątkowe medale zasłużonym dla Ośrodka osobom.
Później zabrali głos Pani Krystyna Rzeszowska i Pan Robert Kania z Zarządu Adiutare, którzy wręczali statuetki osobom, które wspierały i wspierają stowarzyszenie. Po nich w imieniu nas wszystkich zabrał głos samorząd ŚDS wręczając wybranym osobom kwiaty.
Później wjechał tort, a po nim wystąpił nasz zespół Luz Band, na koniec zaś grupa teatralna ze skeczem Przychodzi baba do lekarza. Po występach był przepyszny obiad, były chwile na wspólne rozmowy i wspomnienia. W imprezie brało udział około 100 osób. Było kameralnie i rodzinnie. Wszyscy gratulowali występu zespołowi, samorządowi oraz grupie teatralnej. Wiele osób się wzruszyło.


Tomasz