piątek, 16 września 2016

Anna Dereszowska


Anna Dereszowska, polska aktorka teatralno – musicalowa, a także filmowa oraz wokalistka. Na stałe związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Bez wątpienia kojarzy ją każdy fan polskiego kina i polskich seriali. A choć nie wszystkie produkcje z jej udziałem są wysoko oceniane przez krytyków, aktorka na brak popularności i liczbę nowych projektów filmowych na pewno nie może narzekać. 
        Urodziła się w Mikołowie 7 stycznia 1981 roku. Ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie w klasie fortepianu. W 2003 roku została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie.
         W kwietniu 2008 Dereszowska urodziła swoje pierwsze dziecko, córkę Lenę ze związku z aktorem Piotrem Grabowskim. Obecnie aktorka jest związana z fotografem Danielem Duniokiem, z którym ma rocznego syna Maksa. Pierwszą rolą Dereszowskiej była rola Marii Antonowej w „Rewizorze” Mikołaja Gogola. Występowała również w filmach takich, jak: „Złotopolscy”, „M jak Miłość”, „Klub szalonych dziewic”, „Prawo Agaty”. Użyczała także swojego głosu jako aktorka dubbingowa w „Opowieściach z Narnii”, „Alicji w krainie czarów”. Nagrała solową płytę pt. „Już nie zapomnisz mnie” wydaną w 2011 r. Była twarzą marki Palette.
  
Kulka