czwartek, 13 kwietnia 2017

Śniadanie Wielkanocne

Zimę pożegnaliśmy przedświątecznymi porządkami, zgodnie z tradycją. Podzieliliśmy miedzy siebie obowiązki. Udekorowaliśmy Dom. W kuchni przygotowaliśmy wielkanocne potrawy: jajko z chrzanem, sałatkę jarzynową, schab ze śliwką, żur świąteczny z jajkiem i kiełbasą. Zadbaliśmy też o oprawę muzyczną oraz modlitwę i życzenia.
Na uroczyste Śniadanie Wielkanocne zaprosiliśmy Gości, którzy zasiedli z nami do wspólnego stołu. Spotkanie rozpoczęliśmy pieśnią „Zmartwychwstał Pan”, następnie była krótka modlitwa i życzenia, które rozpoczął Pan Dyrektor. Od uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Andrychowie dostaliśmy, oprócz życzeń oczywiście, prezent. Choć niektórym z nas towarzyszyła trema, wszystko wypadło znakomicie.
Samo śniadanie rozpoczęliśmy żurkiem, potem były sałatka z szynką, jajko z chrzanem. Nie zabrakło też pysznej wielkanocnej babki, którą podarował nam pan Zguda. Cieszymy się że wspólnie z małżonką zasiedli z nami do stołu. Zawsze o nas pamiętają, to nasi prawdziwi Przyjaciele.
Wszyscy byli zadowoleni i nie obyło się bez pochwał, które były bardzo miłe. Ale podziękowania należą się też naszym terapeutom, bez których to śniadanie nie odbyło by się, ich wkład w pracę był bezcenny. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. 

Uczestnicy