piątek, 24 sierpnia 2012

"Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi" już wkrótce u Nas!

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare” zaprasza mieszkańców Wadowic i okolic na obchody Światowego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie
„Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”, które odbędą się
 7 września 2012 r. na Placu Solidarności w Wadowicach.
                Cieszymy się, że możemy kolejny raz spotkać się z Wami - Drodzy Mieszkańcy Wadowic i wspólnie uczcić XI Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”. Celem naszej kampanii jest przybliżenie problemu choroby psychicznej oraz przełamanie stereotypów dotyczących osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Mamy nadzieję, że podejmując takie działania zintegrujemy lokalną społeczność i wzmocnimy tolerancję wobec człowieka cierpiącego psychicznie. Tylko dzięki Waszej obecności osiągniemy zakładane rezultaty!
Przechadzając się po Placu Solidarności 7 września
zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie o człowieku, który jest obok…
Potrzeba niewiele: uśmiech, dobre słowo, czy inny przyjazny gest mogą przełamać bariery.

                Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanej przez nasze Stowarzyszenie kampanii społecznej, której oficjalne rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 13.30 na Placu Solidarności. W jego trakcie nastąpi uroczyste przejście przez drzwi symbolizujące naszą solidarność z osobami chorującymi psychicznie. Istotnym elementem tegorocznej kampanii będzie otwarcie wystawy pt. „Wadowice – przyroda i kultura”, która zostanie zaprezentowana w Galerii Cafe w Wadowicach przy ulicy Kościelnej 4. Podczas imprezy na scenie wystąpią różne zespoły m.in.: Czerwie, Banderola, Luz Band, Yamaha, Różowa Pantera, Cocoon Band. Przez cały dzień będą mogli Państwo oglądać prace artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Dla najmłodszych gości przewidujemy udział w warsztatach bębniarskich oraz plastycznych połączonych z malowaniem twarzy. Program imprezy jest naprawdę atrakcyjny, dlatego wierzymy, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zachęcamy do przybycia i spędzenia ciekawego popołudnia!