środa, 14 stycznia 2015

"Nowy Środowiskowy"

Ostatnie miesiące w ŚDS to przede wszystkim remont. Dzięki niemu mamy szansę uzyskać standaryzację czyli spełniamy warunki pobytu dla osób niepełnosprawnych. Mamy przestronne, nowe pomieszczenia. Jest nowoczesna, pięknie urządzona kuchnia i jadalnia. Wszędzie panuje ład i czystość. Pięknie prezentują się nowe meble, a na ścianach nowe, namalowane przez Marcina obrazy. Duże lampy oświetlają swoim mlecznym blaskiem. Przybył nam nowy pokój wyciszenia, gdzie można porozmawiać z terapeutą lub psychologiem, gdy mamy problem.
Gabinet Pana Dyrektora został przeniesiony na pierwsze piętro. W nowym skrzydle urządzono także piękną, dużą świetlicę
oraz pracownię edukacyjną i komputerową. Oba pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesne meble, dodatkowe komputery, nowe ksero. Na podłogach panele podłogowe, a na nich dopasowane dywany. Możemy słuchać muzyki, czytać, rozmawiać, oglądać TV lub surfować w Internecie.
W starym pomieszczeniu komputerowym urządzono archiwum. Księgowość przeniesiono na parter i przystosowano ją do potrzeb działu administracyjnego. Wygospodarowano również pomieszczenie na pracownię rehabilitacji ruchowej.
Mamy dużą satysfakcję, gdyż my także uczestniczyliśmy w tym remoncie, pomagaliśmy w miarę swoich możliwości w porządkach i urządzaniu wnętrz. Cieszymy się ze zmian, mamy więcej miejsca i lepsze warunki do rehabilitacji.


Uczestnicy zajęć